Skip to content

York - Polacy w Yorku:forum arrow Strona głównaNowa agencja promująca York
Wpisał: Administrator   
27.01.2014.
Już niebawem ma powstać w Yorku nowa komórka do promocji miasta. Będzie ona zbierać wszystkie informacje dotyczące imprez i wydarzeń, które mają mieć miejsce w Yorku w jedno miejsce. Została już wybrana osoba, która będzie odpowiedzialna za nową strukturę - Jane Lady Gibson. Ma ona zamiar zająć się promocją nie tylko wydarzeń kulturalnych, ale i biznesu, ponad to nie będzie ograniczać się tylko do obszaru kraju, chce wypromować York również za granicą. 
 
Emigranci bez kredytów?
Wpisał: Administrator   
28.01.2014.

Od lipca wchodzą w Polsce nowe przepisy dotyczące kredytów. Zgodnie z nimi polacy pracujący za granicą praktycznie nie będą mogli zaciągnąć kredytu w Polsce. Od 1 lipca waluta kredytu będzie musiała zgadzać się z walutą dochodu. Oznacza to, że np. jeżeli małżeństwo otrzymuje dwie pensje - jedną w złotówkach, drugą w funtach, to kredyt będą mogli wziąć tylko w kraju, w którym zarabiają więcej. Zmiany te uniemożliwią pewnej grupie polaków możliwość otrzmania jakiejkolwiek pożyczki w Polsce. 

To nie jedyne zmiany, które czekają nas w lipcu. Kredyt hipoteczny będzie można dostać na max 95% wartości nieruchomości, a maksymalny okres pożyczki zostanie ustalony 35 lat.  

 
york.net.pl także na facebooku
Wpisał: Administrator   
31.01.2014.

 fb

Na forum coraz większy ruch, więc przypominamy, że jesteśmy obecni również w portalu Facebook. Jeżeli macie jakieś sugestie i propozycje co miałoby się pojawiać zarówno tutaj jak i na facebookowym profilu możecie się z nami kontaktować - najprościej za pomocą tego drugiego. 

 
Pokaz filmu "W ciemności"
Wpisał: Administrator   
30.01.2014.

W piątek 31 stycznia zapraszamy wszystkich do South Bank Community Cinema na pokaz filmu Agnieszki Holland W ciemności. 

Agnieszka Holland to znana osobistość w polskim ale i również światowym świecie filmowym. Na swoim końcie ma wiele nominacji i nagród, m.in. Złotych Lwów czy Nagrody Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej. Tym razem będziecie mieli możliwość obejrzeć jeden z jej najnowszych filmów W ciemności. Dzieło zdobyło wiele prestiżowych nagród na całym świecie, było również nominowane do Oscara w 2012 roku. 

Seans odbędzie się w piątek 31 stycznia o godzinie 20 w South Bank Community Cinema. Więcej szczegółów najdziecie na stronie sbcommunitycinema.co.uk 

 
Child benefit
Wpisał: Administrator   
05.01.2014.
cameronflaga
 
Premier David Cameron w wywiadzie dla BBC opowiedział się za ograniczeniem możliwości uzyskania dodatku rodzinnego na dzieci wśród pracującyh imigrantów z krajów Unii Europejskiej. Zmiana ma dotknąć tych, których dzieci przebywają poza Wielką Brytanią, za przykład wziął Polskę i Polaków. 
 
Child benefit - czyli wspominany wyżej dodatek na dzieci - wynosi obecnie 20,30 funtów tygodniowo na pierwsze dziecko i 13,40 funtów na każde kolejne. Wcześniej świadczenie to było wypłacane niezależnie od dochodów rodziców, jednak w ubiegłym roku zostało ono ograniczone w przypadku rodzin, w których jeden z członków zarabia ponad 50 tys. funtów rocznie. W przypadku przekroczenia progu 60 tys. funtów dodatek w ogóle nie przysługuje.  
 
To kolejny krok premiera w polityce wobec emigrantów. Jego zdaniem swobodne przemieszczanie się pracowników, które jest jedną z czterech podstawowych wolności UE powinno być uściślone i ograniczone, by ograniczyć ruchy ludności na dużą skalę.  Uważa również, że "Są inne kraje europejskie, które tak jak ja uważają za niewłaściwe, byśmy komuś z Polski, kto tutaj przyjeżdża i ciężko pracuje, za czym się całkowicie opowiadam, musieli płacić dodatek na dziecko dla jego rodziny w Polsce".
 
Z child benefit w 2013 roku korzystało ok. 24 tys. imigrantów z państw unijnych posiadających łącznie ok. 40 tys. dzieci. Dwie trzecie - czyli 25659 to dzieci polskie.

 

A Wy, co o tym myślicie? 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 50 z 99

English Zone

About York.net.pl About York.net.pl

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się

Sondy

Czy wybrałbyś się na koncert polskiego wykonawcy organizowany w Yorku?
 

Użytkownicy

2597 zarejestrowanych
15 w tym miesiącu
ostatni: m.koziarska16
Odwiedza nas 1 gość oraz 1 użytkownik